Mecz Radomiak Radom - Stal Mielec zakończony wynikiem 2-1 dnia 2024-03-04 18:00

W dniu 4 marca 2024 roku na Stadionie im. Braci Czachorów odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy drużynami Radomiak Radom i Stal Mielec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Radomiaka Radom 2-1, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-0 na korzyść gospodarzy. Wydarzenie to miało miejsce dokładnie tydzień temu o godzinie 18:00 w ramach 23. kolejki Ekstraklasy.

Radomiak Radom 2-1 Stal Mielec: Dramatyczne starcie na Stadionie im. Braci Czachorów

Ostatni gwizdek arbitra przyniósł wielkie emocje dla kibiców obu drużyn zgromadzonych na Stadionie im. Braci Czachorów. Mecz pomiędzy Radomiakiem Radom a Stal Mielec z pewnością zapadnie im w pamięć na długo. Gospodarze zdołali wywalczyć cenne trzy punkty, pokonując gości z Mielca rezultatem 2-1.

Spotkanie rozpoczęło się w bardzo intensywnym tempie, z obiema drużynami atakującymi od pierwszego gwizdka. To Radomiak Radom otworzył wynik pojedynku, kiedy to w 17. minucie L. Vušković świetnie wykorzystał okazję po zagraniu D. Abramowicza, wprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 1-0.

Po przerwie to Stal Mielec przejął inicjatywę i zdołał wyrównać wynik. W 63. minucie M. Matras strzelił gola po zagraniu Ł. Gerstensteina, sprawiając, że kibice z Mielca rozpoczęli świętowanie wyjazdowego sukcesu.

Jednak radość Stali Mielec nie trwała długo, gdyż zaledwie 2 minuty później Leonardo Rocha ustalił wynik na 2-1 na korzyść Radomiaka Radom. To bramka strzelona przez Luísa Machado, skutecznie obróciła losy meczu na stronę gospodarzy.

Emocje na boisku nie ograniczały się jedynie do bramek. Sędzia Jarosław Przybył musiał kilkukrotnie sięgać po żółte kartki, ukarując zawodników obu drużyn. Jan Grzesik oraz Bruno Jordão z Radomiaka Radom, a także Matthew Guillaumier oraz Marco Ehmann ze Stali Mielec, znaleźli się na celowniku arbitrów.

Ostatecznie żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, choć napięcie na boisku było nierzadko palpacyjne. Zwycięstwo Radomiaka Radom 2-1 nad Stalą Mielec cieszyło kibiców, ale jednocześnie pozostawiło gości z żalem po zaciętym starciu na Stadionie im. Braci Czachorów.

Następne wyzwania czekają obie drużyny, które będą musiały szybko otrzepać się po emocjonującym meczu i skoncentrować na kolejnych rywalach. Radomiak Radom zmierzy się z Jagiellonią, Puszczą Niepołomice oraz Rakowem Częstochowa, natomiast Stal Mielec stanie do boju przeciwko Zagłębiu Lubin, Lechowi Poznań oraz Koronie Kielce.