Podstawy SEO w WordPressie: Pozycjonowanie witryny w wynikach wyszukiwania Google

Wyszukiwarka Google jest najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie. W rzeczywistości odpowiada za prawie 74% wszystkich wyszukiwań na komputerach stacjonarnych. Oznacza to, że Twoja witryna musi być widoczna w wynikach wyszukiwania Google, poprzez pozycjonowanie, jeśli chcesz przyciągnąć odwiedzających. Pozycja Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google (SERP) zależy od jej skuteczności w zakresie SEO. Możesz zoptymalizować swoją witrynę WordPress pod kątem SEO i zastosować kilka najlepszych praktyk, aby zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania Google. W tym artykule znajdziesz kilka istotnych wskazówek dotyczących optymalizacji witryny WordPress pod kątem SEO oraz dowiesz się, co musisz wiedzieć na ten temat.

Co to jest SEO?

SEO to skrót od Search Engine Optimization. Jest to proces zwiększania ilości ruchu na Twojej stronie z organicznych (niepłatnych) wyszukiwarek, takich jak Google, Bing i Yahoo. Kiedy ktoś szuka w wyszukiwarce czegoś związanego z Twoją firmą, produktem lub usługą, Twoja strona pojawi się na górze wyników. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna pojawiała się wyżej w wynikach, musisz skupić się na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Dlaczego SEO i pozycjonowanie jest ważne?

Pozycjonowanie jest ważną częścią SEO. Jest to proces określania, w jaki sposób firma lub produkt powinna być pozycjonowana na rynku i ma to znaczący wpływ na sukces tej firmy.

Aby osiągnąć dobre pozycjonowanie, ważne jest, aby zrozumieć swoją markę i odbiorców, a także to, co robią Twoi konkurenci.

Kiedy inwestujesz w SEO, nie tylko przyciągasz więcej osób do swojej witryny, ale także zwiększasz prawdopodobieństwo, że klikną one na jedną z Twoich reklam. Oznacza to, że przychody z działań marketingowych będą widoczne niemal natychmiast.

Średnio, SEM stanowi 39% całkowitego przychodu. Oznacza to, że inwestycja w SEO może się zwrócić w ciągu kilku tygodni. Jeśli nie można Cię znaleźć, Twoja firma jest niewidoczna dla potencjalnych klientów. To czas na SEO i pozycjonowanie!

Nie mają oni czasu na przekopywanie się przez strony wyników wyszukiwania w nadziei, że znajdą Twoją witrynę. Chcą tylko jak najszybciej uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, a następnie kontynuować swoją działalność. Dzięki SEO możesz mieć pewność, że Twoja firma jest jak najbardziej widoczna.

Podstawy SEO w WordPressie

Ponieważ WordPress jest najczęściej używanym systemem zarządzania treścią, SEO dla WordPressa jest ważną częścią każdego planu SEO. SEO w WordPressie jest łatwe do wykonania, ale są też pewne sztuczki, które możesz zastosować w swojej witrynie WordPressa, aby jeszcze bardziej ją ulepszyć. Oto kilka wskazówek, jak zoptymalizować witrynę WordPress pod kątem SEO.

  • Wybierz właściwą strukturę URL dla swoich postów - Adres URL Twojego postu jest tym, co ludzie zobaczą w wynikach wyszukiwarki, dlatego ważne jest, aby adres URL był opisowy i interesujący. Zamiast umieszczać swoje posty na poziomie głównym, spróbuj dodać identyfikator sekcji, a następnie identyfikator podsekcji.

  • Zoptymalizuj metadane swojego postu - Kiedy piszesz post, masz możliwość dodania metadanych, takich jak tytuł i opis. Jest to ważne z punktu widzenia SEO, ponieważ dodaje kontekst do Twojego postu.

  • Wykorzystaj wtyczki WordPress SEO - SEO w WordPressie może być wyzwaniem dla początkujących, ponieważ wymaga wiedzy na temat edycji pliku .htaccess, co dla niektórych osób może być przerażające. Wtyczki WordPress SEO pozwalają na wykonanie pewnych czynności, takich jak dostosowanie permalinków czy zmiana tytułu lub opisu.

  • Upewnij się, że tworzysz unikalne treści wysokiej jakości - najprostszym sposobem na ukaranie Twojego bloga przez wyszukiwarki jest tworzenie treści, które są skopiowane lub nieoryginalne. Czasami trudno jest wymyślić unikalną treść, ale to tylko część procesu.

  • Włącz rich snippets - Rich snippets, takie jak sitelinks czy wyskakujące okienka z obrazkami lub wideo, mogą zwiększyć współczynnik klikalności o około 50%, a także podnieść współczynnik klikalności.